NATEN Temel Beklentileri

NATEN Temel Beklentileri (Naturel Enerji)

1-) Enerji sektörü çok hızlı büyüyen bir sektör. Özelikle, yenilenebilir enerji çok daha hızlı büyüyor. Burada öne çıkan güneş ve rüzgar’a dayalı enerji üretimi öne çıkıyor büyüme bakımından. Güneş’e bağlı üretim ise sektör genelinin 3 katı oranında büyüdüğünü görüyoruz. Naturel Enerji ( NATEN) borsada öne çıkıyor.

2-) NATEN sadece güneş enerjisi üretiminde değil de müteahhitlik anlamında da faaliyet gösteriyor. Yani ülkemizde faaliyet gösteren enerji üretim tesislerinin (Güneş panelleri) yapımını üstlenmektedir. Anahtar teslim olarak iş yapmaktadır.

3-) Dünya’da temiz bir çevre için ve maliyetleri düşürmek adına, güneş enerjisi elektrik üretim tesisleri her geçen dönem öne çıkacaktır. Bundan sonraki süreçte devletinde teşvikleri ile fabrikalarda, Avm’lerde, otellerde, toplu konutlarda zorunlu güneş enerjisi panelleri olacaktır elektrik üretmek için. Bu yüzden NATEN her dönem büyümesini çok daha üst seviyeye çıkaracaktır. 

4-) NATEN hem üretici hem de müteahhitlik alanında sektörde her iki koldan faaliyet gösterdiğinden çok şanslı durumdadır. 

5-) NATEN’in henüz küçük bir şirket olması büyüme hızını çok yüksek seviyede korumasına yardımcı olacaktır. (Enerjinin bebeği)

6-) Özellikle güneş ‘e bağlı (GES) elektrik üretiminde yabancı ilgisinin çok yüksek olduğundan NATEN için ilerleyen dönemlerde ortaklık ya da satış söz konusu olabilecektir. (Hikâye başlangıcı)

Yazar hakkında

derinhisse